B72205S0421K101
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
B72205S0421K101
  • 1
Diameter : 5 mm
Voltage Rating AC : 420 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 400 A
Surge Energy Rating : 14 J
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 1.12 kV
Series : StandardD
Voltage Rating DC : 560 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 35 pF
Product : MOV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 420volts 400A