B72280B0151K001
Contact Now
B72280B0151K001
  • 1
Diameter : 80 mm
Voltage Rating AC : 150 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 100 kA
Surge Energy Rating : 800 J
Clamping Voltage : 395 V
Series : HighE
Voltage Rating DC : 200 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 0.023 uF