B72220P3421K101
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
B72220P3421K101
  • 1
Diameter : 20 mm
Voltage Rating AC : 420 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 12000 A
Surge Energy Rating : 405 J
Package / Case : 2220 (5750 metric)
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 1120 V
Series : SuperioR-MP
Varistor Voltage : 680 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Voltage Rating DC : 560 VDC