B72650M0110K072
Contact Now
B72650M0110K072
  • 1
Voltage Rating AC : 11 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 100 A
Surge Energy Rating : 300 mJ
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 36 V
Series : CU
Voltage Rating DC : 14 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 1750 pF