ADSP-21160NCBZ-100
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
ADSP-21160NCBZ-100
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Floating Point
Product Status : Active
On-Chip RAM : 512kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : SHARC®
Clock Rate : 100MHz
Voltage - I/O : 3.30V
Supplier Device Package : 400-PBGA (27x27)
Mfr : Analog Devices Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C (TC)
Package / Case : 400-BBGA
Interface : Host Interface, Link Port, Serial Port
Voltage - Core : 1.90V