2N2325AU4
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
2N2325AU4
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors SCRs
Voltage - On State (Vtm) (Max) : 2.2 V
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Current - Off State (Max) : 10 µA
Series : -
Current - On State (It (AV)) (Max) : 1.6 A
Mfr : Microsemi Corporation
Supplier Device Package : U4
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 600 mV
Voltage - Off State : 150 V
Operating Temperature : -65°C ~ 125°C
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 20 µA
SCR Type : Sensitive Gate
Package / Case : 3-SMD, No Lead
Current - Hold (Ih) (Max) : 2 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : -
Description : SCR 150V20UA U4
Stock : In Stock
Contact Now
SCR 150 V Sensitive Gate Surface Mount U4