MG75U12MRGJ
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
MG75U12MRGJ
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 100 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : SOT-227-4
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.3V @ 15V, 75A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : SOT-227
Mfr : Yangjie Technology
Operating Temperature : 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 100 µA
IGBT Type : -
Power - Max : 420 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 5.5 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Description : Transistors - IGBTs - Modules GJ
Contact Now
IGBT Module Single 1200 V 100 A 420 W Chassis Mount SOT-227