FF400R33KF2CNOSA1
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
FF400R33KF2CNOSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 660 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : PrimePACK™2
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 4.25V @ 15V, 400A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 3300 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Current - Collector Cutoff (Max) : 5 mA
IGBT Type : -
Power - Max : 4800 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 50 nF @ 25 V
Configuration : 2 Independent
NTC Thermistor : No
Base Product Number : FF400R33
Description : IGBT MOD 3300V 660A 4800W
Contact Now
IGBT Module 2 Independent 3300 V 660 A 4800 W Chassis Mount Module