72V3680L6BCY8
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
72V3680L6BCY8
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : -
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 576K (16K x 36)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Asynchronous, Synchronous
Current - Supply (Max) : 40mA
Data Rate : 166MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tape & Reel (TR)
FWFT Support : Yes
Product Status : Active
Bus Directional : Uni-Directional
Access Time : 4ns
Expansion Type : Depth, Width
Mounting Type : -
Series : 72V
Supplier Device Package : -
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3.15 V ~ 3.45 V
Base Product Number : 72V3680
Retransmit Capability : Yes
Description : IC FIFO ASYNC/SYNC 16KX36 4NS
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL
Payment Terms : L/C, D/A, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Asynchronous, Synchronous FIFO 576K (16K x 36) Uni-Directional 166MHz 4ns