250S130-RCDR
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
250S130-RCDR
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 17 Ohms
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 250 VAC
Series : 250S
Current Rating - Max : 3 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.13 A
Trip Current : 0.26 A