AL5809-15P1-7
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
AL5809-15P1-7
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) LED Drivers
Number of Outputs : 1
Dimming : -
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Current - Output / Channel : 15mA
Voltage - Supply (Min) : 2.5V
Mfr : Diodes Incorporated
Supplier Device Package : PowerDI™ 123
Voltage - Output : 60V
Internal Switch(s) : Yes
Applications : Signage
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Frequency : -
Package / Case : POWERDI®123
Type : Linear
Voltage - Supply (Max) : 60V
Base Product Number : AL5809
Topology : -
Description : IC LED DRVR LIN PWM 15MA PDI123
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL
Payment Terms : L/C, D/A, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
LED Driver IC 1 Output Linear Dimming 15mA PowerDI™ 123